Modernizēta pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija”

vairāk

Izstāde “Elektrifikācija Madonas novadā”

20.maijs - 29.novembris

vairāk

ATGRIEŠANĀS MĀJĀS

2017.gada 22.septembris – 29.oktobris

vairāk

Aktualitātes

Kārtot pēc:
Jaunie
Jaunie
Vecie

SEPTEMBRĪ MUZEJĀ

PASĀKUMI
1. – 30.septembris Zinību mēnesis. Šī gada tēma “Skolas, kuras bija un skolas kuras ir”. Radošu uzdevumu veidā ikvienam skolēnam būs iespēja iepazīt skolu vēsturi Madonas novadā dažādos laika periodos. Aicinām skolēnu klases pieteikt iepriekš, tālr. 264823844 vai 26102225

21.septembrī no plkst.9.00 – 17.00Novadpētniecības konference “Šodienas notikums – rītdienas vēsture”. Organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka un Madonas novada bibliotēka. Konferences programma aplūkojama: http://ejuz.lv/fhu

22.septembrī plkst.15.00 – Izstādes Atgriešanās mājās atklāšana.

29.septembrī no plkst.10.00 – 14.00Miķeļdienas aktivitātes muzejā Divas vārpas.

30.septembrī plkst.12.00 – Izstādes “Teiču dabas rezervātam – 45” atklāšana.

PASTĀVĪGĀ EKSPOZĪCIJA

​"Novada arheoloģija" un virtuālā ekspozīcija "Madonas novada senvēsture". Atjaunotā pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija” iepazīstina ar Madonas apkārtni no senāka laika posma pirms 10 000 gadu līdz 17.gadsimtam, kad Latvijas teritorijā pastāvīgi notika dažādu varu maiņas. Kopš oktobra sākuma ekspozīcijā ir jaunums – virtuālais interaktīvais stends “Madonas novada senvēsture”, kas, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, iepazīstina ar Valsts nozīmes arheoloģiskajiem pieminekļiem Madonas apkārtnē, kā arī – seno latgaļu – sēļu apģērbu 9.-12.gadsimtā.

IZSTĀDES

MANSARDS

Līdz 29.novembrim Izstāde “Elektrifikācija Madonas novadā”.Ar VKKF atbalstu uz 15 audekliem iespiesti attēli un teksti par elektrības ienākšanu mūsu pusē. Šodienas cilvēkam izmantot elektrību iznāk ik dienas dažādos veidos. Savulaik pirmais, kas ienāca sadzīvē, bija elektriskā gaisma. Kādreiz pat elektrības tarifs tika dalīts divās pakāpēs - gaismai un spēkam (tātad dažādiem motoriem, iekārtām). Pēdējiem patēriņš bija salīdzinoši lielāks, tāpēc maksa par kilovatstundu lētāka. Izstādē aplūkojama elektrifikācijas vēsture Madonas novadā, kā arī dažādi sadzīve izmantojamie priekšmeti pirms un pēc elektrības parādīšanās.

LIELĀS ZĀLES

No 22.septembra līdz 29.oktobrimATGRIEŠANĀS MĀJĀS. Latvija – Vācija – Austrālija – Kanāda – Latvija. Erna Ķikure, Inese Birstiņa, Dzirda Mičele. Izstāde, kurā tiksies trīs vienas ģimenes mākslinieces – māte un divas meitas: Māte – Erna  Ķikure (dz. Bērziņa) nāk no Ļaudonas puses, 1944.gadā emigrējusi ar ģimeni no Latvijas. Izstādē būs aplūkojamas viņas grafikas. Meita Inese Birstiņa (dz. Dzelme) ir tekstilmāksliniece un savā izteiksmes formā ir tuva latviskajam. Jaunākā meita Dzirda Mičele (dz. Dzelme) ir gleznotāja un grafiķe, dzīvo Austrālijā.

MAZĀ ZĀLE

No 18.septembraTeiču dabas rezervātam – 45. Nodibinājuma “Teiču dabas fonda” veidota izstāde, veltīta Teiču dabas rezervātam – lielākajam Latvijas dabas rezervātam, kuram šogad aprit 45 gadi kopš tā izveidošanas  1982.gadā.

FOAJĒ 

No 1.augusta līdz 30.septembrim –  Artis Kumsārs (75) (02.08.1942. Praulienas pag. Skubos – 14.11.2013. Rīga)  un  Viktors Kumsārs (16.02.1892. Praulienas pag. – 1965. Smiltene)

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve SarkaņOS


Aplūkojamas dažādas etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:
·         Amatniecības darba rīku kolekcija
·         Mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija
·         19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums
.          Mēru un tvertņu kolekcija

Ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.