Novadniekam Artim Kumsāram – 75

Datums: 16.08.2017 14:46
Līdz 30.septembrim muzeja Izstāžu zālēs skatāma izstāde, kas veltīta izcilajam novadniekam, kora un simfoniskā orķestra diriģentam un ilggadējam J.Norviļa Madonas mūzikas skolas direktoram, folkloristam Artim Kumsāram (02.08.1942. – 14.11.2013.) un viņa tēvam Viktoram Kumsāram (16.02.1892. – 1965.).
    Arta Kumsāra 75 gada dienā – 2.augustā muzejā pulcējās ģimenes locekļi, radinieki, draugi un cilvēki, kas viņu pazina, kuriem viņš bijis skolotājs, ar kuriem kopā strādājis. Klātesošie dalījās savās atmiņās. Rudīte Kumsāre pastāstīja gandrīz par katru priekšmetu, kas redzams izstādē, piemēram, krekliņš, kuru Viktoram Kumsāram izšuvusi viņa māte Anna Kumsāre un kas vilkts mugurā katram jaundzimušajam šajā ģimenē jau 4 paaudzēs, vai džemperis, kuru tēvam Artim dāvinājusi meita Zane un vēl un vēl. Par muzikālo noskaņu rūpējās meita Rasa Kumsāre un klavieru kvartets “Quadra”- Rihards Plešanovs, Arvīds Zvagulis, Kārlis Klotiņš un Hans Bloks.
   Materiālus no muzeja krājuma kā arī Rudītes Kumsāres personīgā arhīva papildina Praulienas bibliotēkas veidotās 24 planšetes par Arti Kumsāru.