Izstāde “Žigli cauri laikiem”

Datums: 31.10.2017 08:55
107 skatījumi
No 2017.gada 4.novembra līdz 2017.gada 10.decembrim Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zālēs būs skatāma autoru tandēma “Skuja Braden” izstāde “Žigli cauri laikiem”.
     Madonas muzejā skatāmā izstāde būs kā pārskats par 18 gadu laikā veidotajiem darbiem un šo darbu analīze. Mākslinieces izstādi sauc par mini-retrospekciju, darbi ir keramiķu atlasīti, pārveidoti un pārkārtoti, lai ļautu viņām atrast jaunas atziņas pašām par sevi un saviem darbiem. “Skuja Braden” apskata senus motīvus un vizualizē tos jaunās formās, parādot progresīvus darbus, kombinējot gan vecas un jaunas mākslinieciskās intereses un tieksmes.
     Zem starptautiski pazīstamā pseidonīma “Skuja Braden” slēpjas Latvijā dzīvojošu keramiķu tandēms - latviete Ingūna Skuja un amerikāniete Melisa Bradena (Melissa Braden). Sadarbība starp māksliniecēm izveidojās deviņdesmito gadu beigās, un kopš tā brīža arī darbi tiek parakstīti ar abu uzvārdiem. Kā min mākslinieces, uzvārdu salikums simbolizē izdomātu personību, un bandītu, zagli, kurš ir nozadzis māksliniecēm identitāti – personību. Skuja Braden ir kā cita personība, cits mākslinieks, kas izaugusi no abu mākslinieču sadarbības.
     “Skuja Braden” ir plaša izstāžu vēsture, strādājot sērijās viņu darbi tikuši izstādīti vairāk kā 40 solo izstādēs Eiropā un ASV. Papildus tam, abas ir piedalījušās vairāk kā 120 starptautiski un nacionāli vērtētās un kuratoru atlasītās grupu izstādēs, kā arī tādos mākslas tirgos kā SOFA Chicago, Start Art Fair, Saatchis galerijā Londonā, Berlīnes mākslas nedēļā un Art Copenhagen. 2014.gadā viņu darbi tika izvēlēti, lai pārstāvētu Latviju Eiropas Keramikas Kontekstā Bornholmā, Dānijā.