Gunāra Kroļļa un Jāņa Seiksta izstādes Madonas muzejā

Datums: 21.12.2017 16:35
16.decembrī Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja zālēs tika atklāta divu ievērojamu novadnieku izstādes: Gunārs Krollis “Vienotais laika tarifs 2” un Jānis Seiksts “Keramika”.
Gunars_Krollis_Cikls Nakts kaprīzes, IV, 2017., 83x60cm, autortehnika
   Izcilajam grafiķim Gunāram Krollim šis ir 85. jubilejas gads, ko viņš atzīmē, iepriecinot skatītājus ar izstādēm Jūrmalā, Rīgā, Daugavpilī un Madonā. Uzrunājot gradācijām bagātā un ietilpīgā vizuālā valodā, mākslinieks allaž pārsteidz ar svaigu, nopietnu un aktuālu domu, vienlaicīgi paliekot uzticīgs savam īpašajam, izkoptajam rokrakstam. Tikšanās ar mākslinieku vienmēr svētki.
   Savukārt Jānim Seikstam, vienam no spilgtākajiem novadniekiem un sava aroda meistariem, šis ir 70. jubilejas gads un mums iespēja palūkoties uz darbiem, ko viņš veidojis, pielietojot piecdesmit darba gados slīpētas prasmes un zināšanas. “Izstādē pārsvarā jauni darbi. Veidoju tos, domājot par ekspozīciju, par kopainu. Būs gan spilgti, gan melni trauki būs, kas viens otru papildinās. Vienmēr gribās ko citu pamēģināt. Vai nu materiālu, piemēram, šamotu, balto mālu, vai glazūras. Arī formas. Jāmeklē visu laiku, viens un tas pats apnīk. No 1968.gada strādāju, liekas, viss jau izmēģināts.” Tā par gaidāmo izstādi un keramiķa darbu pārdomās dalās J. Seiksts.
   Aicinām izstādes apskatīt līdz 2018.gada 21.janvārim.

Ž.Bezmera foto no izstādes atklāšanas:

Danute VĒZE mākslas izstāžu organizatore