Fotoizstāde “Klejojot ieraudzītais”

Datums: 06.07.2017 10:44
100 skatījumi
No 12.jūlija līdz 20.augustam Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja mazajā zālē būs apskatāma Laimoņa Semberga fotogrāfiju izstāde “Klejojot ieraudzītais”.
  Iepriekšējā autora  izstāde, ar nosaukumu “Daba” muzejā, bija skatāma 2002.gadā. Arī šajā izstādē galvenais motīvs ir daba un tajā ieraudzītais gan Latvijā, gan tālākās zemēs. Laimonim Sembergam patīk ceļot un tādos brīžos vienmēr līdzās ir fotoaparāts. Ir būts daudzās Eiropas valstīs, bijušajās PSRS republikās, arī tādās eksotiskās valstīs kā Japāna, Filipīnas, Dienvidvjetnama, Taizeme un Izraēla. Atsevišķi skati no šiem ceļojumiem būs skatāmi izstādē, līdzās tiem arī kāds portrets, ko piemēram nevarēja redzēt iepriekšējā izstādē.
  Laimonis Sembergs nāk no Alūksnes puses  gleznainā un ezeriem bagātā  Veclaicenes pagasta. Veclaicenē pabeigta 7-gadīgā skola, kas ir Ernsta Glika dibinātās Opekalna draudzes skolas pēctece, vidusskolas gadi pavadīti Apē un pēc tam sekojušas studijas Latvijas Universitātē un Rīgas Politehniskajā institūtā. Pēc studijām pirmais darbs atvedis uz Madonas pusi. Te arī parādījusies iespēja darboties fotoklubā, bet pirmie impulsi pievērsties fotogrāfijai saistāmi ar agru bērnību, jo mātes brālis bija fotogrāfs un no viņa tika mantots plašu aparāts. Daudz informācijas par tehniku un fotografēšanu tika iegūts arī grāmatās – A.Guseva “Palīgs fotoamatierim” un V.Mikuļina “Fotogrāfija 25 nodarbībās”. Vērtīgus padomus deva fizikas skolotāja Dzidra Liepiņa.  Kā atceras autors: “Studiju gados jau fotografēju ar "Smenu", bet saņemot algu, varēju arī iegādāties "Zenit". Tagad fotografēju ar digitālo Nikon 610.”
  Kā atzīst Laimonis Sembergs vislabprātāk viņš fotogrāfē dabu, bet pēdējos gados arī cilvēkus un dzīvniekus. Pēdējos gados ieraudzītais un iemūžinātais būs redzams izstādē.  Aicinām ikvienu interesentu uz izstādes atklāšanu trešdien, 12.jūlijā pulksten 15.00, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zālēs Skolas ielā 10A.
Monta CIMDIŅA mākslas nodaļas vadītāja