Aija Ozoliņa. “Mana vieta”

Datums: 29.05.2017 16:35
90 skatījumi
Pilsētas svētku ietvaros Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta novadnieces, mākslinieces Aijas Ozoliņas retrospektīva izstāde “Mana vieta”, kas sniegs plašu ieskatu grafiķes radošajā darbībā sākot no 20.gadsimta septiņdesmitajiem gadiem līdz pat mūsdienām, ļaujot iepazīties ar darbiem, kas tapuši oforta, sietspiedes, pasteļa un guašas tehnikās.

Aija Ozoliņa ir dzimusi 1932.gada 16.jūlijā Madonas novada Veckalsnavas pagasta mājās “Rīziņos”, kur joprojām māksliniece pavada laiku no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Sarunā grafiķe reiz izteica domu, ka ja viņai un arī vīram Aleksandram Dembo (1931 -1999) nebūtu bijusi nepieciešamība Rīgā pelnīt naudu, tad dzimtajā vietā būtu pavadīts ne vien vasaras atvaļinājums, bet daudz vairāk laika.
To, ka dzimtā vietā māksliniecei ir ļoti svarīgs iedvesmas avots, kādā intervijā 1983.gadā minēja viņas vīrs A.Dembo sakot: ”Tur katra vieta runā tieši ar tevi. Ozols, puķe, ezers... Noskaņas, kas neatkārtojas, kaut redzētas neskaitāmas reizes. No šejienes Aijas darbos ienāk arī tik dažādas dabas formas un ritma kustība”.
Par to arī būs iespēja pārliecināties izstādē, kurai nosaukums ņemts no deviņdesmitajos gados radītās lielformāta sietspiedes sērijas “Darbi”. Aijas Ozoliņas daiļradē ļoti izteikti iezīmējas periodi, kad viņa strādā vairāku gadu garumā pie kādas noteiktas tēmas.  Plašākai publikai visvairāk pazīstamas viņas radītās klusās dabas sērija, bet izstādē atļaus iepazīties arī ar mazāk zināmiem darbiem no sērijas “Gliemežnīcas”, “Virpulis”, “Veltījums Kandinskim” u.c.
Izstādē tiks eksponēti darbi no Madonas novadpētniecības un muzeja kolekcijas un mēs tiešām varam būt lepni, ka šāda nozīmīga kolekcija atrodas muzeja krājumā. Par to īpaši jāpasakās pašai māksliniecei A.Ozoliņai, kas savu radošo mantojumu uzdāvināja muzejam un Madonas novada pašvaldībai, kas deva iespēju atsevišķus darbus iegādāties.
Aicinām ikvienu interesentu uz izstādes atklāšanu sestdien, 3.jūnijā pulksten 14.00, muzeja izstāžu zālēs. Pasākumā spēlēs Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkņi Andreja Cepīša vadībā.

Monta CIMDIŅA mākslas nodaļas vadītāja